KVU en de Orchidee

De plantenbak die voor de gevel van onze loods aan de Meldijk staat staat er vaak een beetje verwaarloosd bij, ondanks dat er af en toe wel een lid met groene vingers langs komt. Kort geleden ontdekte de voorzitter echter dat er te midden van een struikje rozemarijn spontaan een prachtige orchidee tot wasdom is gekomen. Dat is een echte verrassing, maar tevens een teken dat het met de voedingswaarde van de aanwezige grond zeer pover is gesteld. Joke Nieuwland voelde zich daarom geroepen om zich over dit minituintje te ontfermen en wat bemeste potgrond en enige nieuwe plantjes toe te voegen. En nu maar hopen dat de orchidee het op haar beurt niet voor gezien zal houden in dit inmiddels verrijkte milieu. Zo zie je maar weer: natuurbeheer en tuinieren zijn steeds een zaak van keuzes maken.....

Henk.